Suositut injektoinnin workshopit jatkuvat, tule mukaan!
Workshop ke 29.10. klo 9–12
Vesivuotojen injektointi polyuretaaneilla
Semtu Oy
- Paikka: Semtu Oy, Martinkyläntie 583, 04240 Talma
- Aika: keskiviikko 29.10. klo 9–12
- Kenelle: urakoitsija, asentaja, valvoja, työmaainsinööri, suunnittelija, rakennesuunnittelija
Kiinnostaako vesivuotojen injektointi? Tule mukaan Semtun järjestämään aamupäivään. Workshopissa käydään läpi vesivuotoihin käytettävän polyuretaani-injektoinnin perustekniikat sekä polyuretaanipohjaiset injektointiaineet. Pääset myös halutessasi itse kokeilemaan käytännössä vesivuotojen injektointia.
Polyuretaani-injektoinnin tyypilliset käyttökohteet
- Betonirakenteiden tai kallion halkeamien ja saumojen tiivistys (mm. kellarit, pysäköintihallit, infrarakentaminen)
- Tunnelien ja kaivosten vuotovesien hallinta
- Vesialtaiden ja jätevesirakenteiden tiivistäminen
- Putkiläpivientien ja -liitosten korjaus ja tulppaus
Injektointiosaamisen lisäksi tarjolla on pientä purtavaa ja tilaisuus verkostoitua alan ammattilaisten kanssa. Voit esittää etukäteen kysymyksiä sekä ehdottaa keskusteluaiheita tai muita toiveita päivään liittyen.
Semtun workshopit ovat olleet myös mainioita tapahtumia, joissa pääsee vaihtamaan ajatuksia ja kuulemaan kokemuksia. Workshopin vetäjinä toimivat Timo Ojaranta ja Paulus Virsunen Semtusta.
Ilmoittauduthan ennakkoon, jotta voimme varautua tuloosi.
Tervetuloa!
